Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Reklama


REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Stowarzyszenie

Głos Ustanowa


Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17-08-2018 13:58
Otaczające nas gminy już to mają!

17-08-2018 13:56
Moim życzeniem jest żeby nasza gmina w końcu dorównała innym i zapewniła: publiczny żłobek, dofinansowanie do komunikacji miejskiej aglomeracji podwarszawskiej, placu zabaw w naszej miejscowości.

16-08-2018 13:14
Same ankiety tego nie załatwią. Pisanie tutaj też. Proszę napisać swoją listę życzeń w poscie obok

16-08-2018 13:10
Chyba się nie rozumiemy. Każdy ma jakieś swoje ważne zajęcia. I nie ma czasu. Gdy się chce coś załatwić to trzeba na to poświęcić swøj czas. A często i pieniądze.

16-08-2018 11:59
A Pani Sołtys przedstawi owe uwagi radzie gminy i oficjalnie odpowie na co możemy liczyc.

Zobacz temat

 Drukuj temat
ul. Dworcowa
haukenn
Czy są jakieś możliwości poprawy stanu nawierzchni ul. Dworcowej?
Korzysta z niej masa mieszkańców Ustanowa i okolic, od pojawienia się ustawy śmieciowej także regularnie śmieciarki.
Równanie wytrzymuje średnio do pierwszego, drugiego deszczu. Asfalt przy sklepie sypie się także w dość niepokojącym tempie.

Zgaduję, że akcje równania pochłaniają jakieś koszty, ale ich efekt jest więcej niż krótkofalowy.
Czy tych pieniędzy nie można lokować stopniowo
w asfaltowanie?
Słyszałam głosy, że z drogą nie będzie nic robione do czasu remontu torowiska. Jednak ten remont z kolei znowu został przełożony na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Czy mieszkańcy mają jakiś manewr w tej kwestii?
Czy pozostają jedynie inwestycje w kolejne, nowe zawieszenia do samochodów?
To przecież dość istotny odcinek drogowy w okolicy.
 
Pruszczyk
W związku z modernizacją linii kolejowej nr 8 (Warszawa-Radom), która na naszym odcinku rozpocznie się w najbliższych miesiącach (według przekazanej mi informacji PKP posiada już pozwolenie na budowę) poważniejsze drogowe prace inwestycyjne w tym rejonie planujemy po zakończeniu tej modernizacji. PKP zakłada, że w trakcie wykonywania prac może dojść do istotnego naruszenia struktury nawierzchni aktualnie przebiegających dróg, łącznie z możliwością zmiany ich fizycznych granic. Byłyby więc to pieniądze inwestycyjne wydane przez gminę „na chwilę”.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że według naszych aktualnych ustaleń z PKP planowane jest przekazanie nieodpłatnie w zarząd Gminie Prażmów odcinków dróg zlokalizowanych na terenach należących do PKP, które zostaną objęte modernizacją. Pozwoliłoby nam to w praktyce zarządzać drogami, które dziś w znacznej części fizycznie znajdują się w pasie kolejowym i są formalnie w zarządzie PKP.

Jednocześnie zapewniam, że na wszelkie zgłoszenia związane z niedogodnościami przejazdu zareagujemy na bieżąco, w ramach oczywiście posiadanych środków finansowych.
Grzegorz Pruszczyk
 
haukenn
Dziękuję za odpowiedź, brzmi to oczywiście rozsądnie,
obawiam się tylko sytuacji kiedy kolej ponownie przełoży w czasie remont torowiska, nie pierwszy raz zresztą.
Nikt zdaje się nie jest w stanie zagwarantować, że kiedykolwiek coś wydarzy się w tej kwestii. Podejrzewam, że temat pozwoleń to zaledwie ułamek problemów związanych z inwestycją.

W efekcie są jakieś plany podawane do wiadomości publicznej, ale nikt nie jest odpowiedzialny za ich niewykonanie w zakładanym terminie. Gmina ma związane ręce, tak jak Pan pisze, nie ma sensu asfaltować jeśli za chwilę ma tu wjechać ciężki sprzęt budowlany.
Jednak mijają kolejne miesiące, nie wiem czy już nie lata, a droga jaka była, taka jest przy wciąż narastającym ruchu lokalnym.
 
Zephyr
Mam poważne pytanie do Pana Wójta: Co z asfaltem na ulicy Dworcowej, jak można tyle czasu ludziom nie zrobić drogi, od tylu lat jest prośba o to, to zawsze słyszeliśmy, że będzie modernizacja PKP, modernizacja była a syf został jak był, co zatem myśleć na ten temat? czy możemy liczyć na pomoc Pana Wójta w tej sprawie?! czy Pan Wójt spełni swą obietnicę, że jak zrobią tory, to będzie asfalt- bo tory już dawno zrobili, ale nie ma asfaltu. Prosimy, żeby zrozumiał Pan nasz apel rozpaczy i w imieniu wszystkich mieszkańców wstawił się Pan za nami i doprowadził do zrobienia tego asfaltu-bo my Panu uwierzyliśmy i liczymy na to, że się nie zawiedziemy w tak ważnej dla wszystkich sprawie.
 
asterkwiaty.prv.pl
Pruszczyk
W sumie sympatyczne pytanie, ale w 2014 wybory wygrał p. Puchała i chyba do niego trzeba adresować to zapytanie. Niestety nie wiem, czy jest użytkownikiem ustanow.pl. Myślę, że można pisać na adres: . Pozdrawiam serdecznie Smile
Edytowane przez Adrian dnia 10-08-2018 11:15
Grzegorz Pruszczyk
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
8,553,620 unikalne wizyty