Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA


Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

21-03-2019 19:06
Tego samego dnia był Pan geodeta,który skasował 500 złotych-szok! Kobieta nie miała pojęcia,że to są takie koszty!

21-03-2019 19:04
Dziękuję Pani Jolanto za informacje. Może ktoś zna inne firmy które które zrobią przyłącze? Firma Wodmar wzięła od cioci 2 tysiące za 6 metrów wykopu.

21-03-2019 17:51
Pierwszy przetarg na wywoz śmieci unieważniony! Ceny z kosmosu pobiły rekord Polski Shock

21-03-2019 17:49
Tyle ciekawych info jest na Facebook! Szkoda, że tutaj cisza!

21-03-2019 14:06
wg. mojej wiedzy 14 zł + woda. Podobno Wojt ma w najbliższych dniach negocjować z Piasecznem obniżkę

Zobacz temat

 Drukuj temat
Ul. Długa
Soltys
W dniu dzisiejszym 17.05.2018 odbyło się zebranie mieszkańców ul Długiej (odcinka od bloku w str. Zalesia) z Wójtem i wykonawcami kanalizacji. Na zebranie nie zostali zaproszeni nasi radni ani sołtys. W ulewnym deszczu spotkała się grupka mieszkańców pod przewodnictwem panów Tomasza i Pawła. Rozmowy były burzliwe, momentami przypominały obecne "dyskusje" w Sejmie. Dotyczyły oczywiście zniszczeń jakie powstają przy okazji tej inwestycji, oraz żądań jeśli chodzi o dalsze prace i porządkowanie terenu. Wójt cierpliwie tłumaczył, że inwestycja jeszcze nie jest ukończona, jest bardzo duża, kosztowna i nie da się spelnić wszystkich żądań zamieszczonych w piśmie jakie otrzymał od mieszkańców. Powiedział, że część uwag, które są słuszne, zostanie uwzględniona. Stwierdził, że jednak w Gminie jest ponad 100 ulic gminnych i niektóre nie są nawet dobrze utwardzone - a tu jest asfalt i będzie zreperowany w miejscach gdzie go uszkodzono. W odpowiedzi słyszał "ale nas interesuje tylko nasza ulica". Kończąc rozmowę wójt prosil aby wszelkie uwagi o zniszczeniach przy posesjach zainteresowani kierowali na piśmie do Gminy. Całość inwestycji zostanie oceniona po zakończeniu wszelkich prac, przed ich odbiorem przez Inspektora budowy. Gwarancja na te wszystkie roboty jest podpisana na 3 lata.
Spotkanie w ulewnym deszczu trwało około dwóch godzin.

Na pismo, ktore Wójt już otrzymał od mieszkańcow,udzielona zostanie rownież pisemna odpowiedź w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że odpowiedź ta, a może i wcześniejsze pismo do Wójta, zostaną opublikowane.
Soltys Jolanta Zadworna

Na zebraniu tym znalazłam się przypadkiem. W dniu dzisiejszym już wcześniej byłam umówiona z Wójtem w sprawie realizacji oświetlenia naszej ul. Głównej z Funduszu Sołeckiego 2018r. Od Wójta dowiedziałam się o tym zebraniu. J.Z.
JOLANTA ZADWORNA
 
goralikus
Szanowni Państwo
Pismo do wglądu pod tym adresem:
https://www.faceb...jaustanow/

Ulica Długa została mocno zdewastowana. Wielu z Was korzysta z niej w drodze do pracy, na dworzec czy do szkoły. Mnóstwo dzieci przemieszcza sie każdego dnia w obu kierunkach do Zalesia i od Zalesia.
Droga jest reperowana w niewłaściwy sposób. podbudowa to zwykły gruz budowlany z mnóstwem drutów i innych pozostałości budowlanych. Na naszym profilu Kanalizacja Ustanów można zobaczyć zdjęcia.

Nasz spotkanie, a nie zebranie spowodowane było brakiem zainteresowania jak przebiegają prace ze strony radnych czy Sołtysa.
Zajęliśmy sie ulica przy której mieszkamy i która jest bardzo mocno uczęszczana w porównaniu do innych bocznych dróg dojazdowych do posesji.

Zapraszam Państwa na nasz profil do dzielenia sie spostrzeżeniami, każda opinia cenna i każde zdjęcie wykonane przez Was będzie bardzo przydatne.

Serdecznie pozdrawiam.
 
www.fotografpiaseczno.com
MZegadlo
MZegadlo napisał(a):

Witam
Chciałbym przedstawić kilka uwag wynikających z realizacji inwestycji kanalizacyjnej w Ustanowie. Od początku budowy mam bieżący kontakt z kierownictwem firmy wykonawczej a także z inspektorem nadzoru. Większość moich - i nie tylko - uwag zgłaszanych, zostało uwzględnionych. Na przykład: na ostatniej / kwietniowej / sesji Rady Gminy doprowadziłem do kontroli sprawdzającej szczelność studzienek kanalizacyjnych przed asfaltowaniem ulic /zapis w protokole sesji/. A odnośnie co do szerokości nakładki asfaltowej na ulicy Kolejowej ; szerokość wykonana, jest zgodna z dokumentacją techniczną/geodezyjną/ - poprzednio istniejąca szerokość wchodziła bezprawnie ok.50 cm. w granicę prywatnej działki p.Stężyckich / wykonana wówczas podbudowa betonowa bez ich zgody lub wiedzy co do linii granicy działki/. W umowie przetargowej podpisanej przez Gminę z wykonawcą jest zapis dopuszczający gruz betonowy jak i tzw.tłuczeń jako materiały zagęszczające wykopy. Treść umowy do wglądu w GPWiK Prażmów, a prawdopodobnie ze względu na obszerność treści nie opublikowana w internecie. Wszelkie pytania,krytyczne uwagi lub zgłaszanie uszkodzeń lub zniszczeń np. własności prywatnej itp. i itd. zgłaszać należy do Wójta ,lub inspektora nadzoru, który stanowi niezależną jednostkę kontrolną a także Sołtysa i Radnego.
Pozdrawiam
M Zegadło
 
karol
Chodnik na Parkowej, już po "naprawie". Zniszczony praktycznie na całej długości. Góry, doły, dziecko rowerkiem nie może przejechać. Krawężniki wszystkie zniszczone. Dramat!!!

ustanow.pl/images/img_20180525_183511.jpg

ustanow.pl/images/img_20180525_183347.jpg

ustanow.pl/images/img_20180525_183342.jpg

ustanow.pl/images/img_20180525_183420.jpg
Edytowane przez karol dnia 25-05-2018 21:35
 
www.ustanow.pl
Soltys
Zgodnie z informacją Wójta, prace mają być zakończone do końca sierpnia. Za ich odbiór odpowiada inspektor budowy. Że tak jest, wiadomo, i z tego co wiem ma być naprawione. Parzysta strona ulicy też ma być uprzątnięta, jak i udrożnione studzienki pod ul. Parkową.
JOLANTA ZADWORNA
 
zajac
Kanalizacja jest wspaniałą inwestycją i wykonywana jest jak na warunki w ruchu bardzo sprawnie i solidnie. Wygląda na to, że dwóch "dżentelmenów" bardziej interesuje rozruba niż wspólna sprawa. Szacunek dla wykonawcy.
 
Soltys
Zajac - bardzo dziękuję za kilka pozytywnych zdań. To rzadkość, nie lubimy chwalić nikogo i za nic. No chyba że samego siebie Wink
A najbardziej to lubimy szukać tzw. dziury w całym!
Mam wrażenie, że nikt nie spodziewał się aż tak trudnych warunków pracy przy tej inwestycji. No i, niestety, braku zrozumienia ze strony wielu naszych mieszkańców.
Bałagan powoli się kończy w części Ustanowa. Niedługo zapomnimy o nim i będziemy się cieszyć kanalizacją! Co w XXI wieku powinno być normalnością a nie sukcesem Smile
JOLANTA ZADWORNA
 
migger
Jeżeli wolno zapytać, co z udrażnianiem przepustów? Nie popadajmy w samozachwyt...
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.05
9,512,164 unikalne wizyty