Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Reklama

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Stowarzyszenie

Głos Ustanowa

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17-08-2018 13:58
Otaczające nas gminy już to mają!

17-08-2018 13:56
Moim życzeniem jest żeby nasza gmina w końcu dorównała innym i zapewniła: publiczny żłobek, dofinansowanie do komunikacji miejskiej aglomeracji podwarszawskiej, placu zabaw w naszej miejscowości.

16-08-2018 13:14
Same ankiety tego nie załatwią. Pisanie tutaj też. Proszę napisać swoją listę życzeń w poscie obok

16-08-2018 13:10
Chyba się nie rozumiemy. Każdy ma jakieś swoje ważne zajęcia. I nie ma czasu. Gdy się chce coś załatwić to trzeba na to poświęcić swøj czas. A często i pieniądze.

16-08-2018 11:59
A Pani Sołtys przedstawi owe uwagi radzie gminy i oficjalnie odpowie na co możemy liczyc.

Zobacz temat

Drukuj temat
Michalski czy Puchała?
fafarafa
Studzienki na niby-odtworzonych drogach po budowie kanalizacji już się zapadają. Pod asfaltem zatopili potłuczone kible, więc to nie ma prawa się trzymać. Do tego te obciachowe występy wójta na zakończeniu roku szkolnego. Zastanawiam się czy ktoś może lepiej prowadzić nasze sprawy, bo gorzej już chyba się nie da. Po wakacjach wybory, a ja widzę tylko takie dwie możliwości.

Agnieszka26
Wszystko chyba zależy od tego, czego oczekujemy od osoby pełniącej stanowisko wójta. Czy ma być "swój chłop" czy "sprawny manager"? Czy lepiej, żeby załatwiać sprawy "po uważaniu" czy według przepisów?
Agnieszka Wypychowicz
www.nasz-los.pl

fafarafa
Pani Agnieszko - pełna zgoda.

Rabena
To ja korzystając z okazji, bo wiem że na stronę Gabryelina Gmina wrzuca informacje ale niekoniecznie odpowiada w sprawach oczywistych. Chodzi o ulicę Leśną, mieszkaniec pyta skąd się wzięły rozkopy i utrudnienia. Żadnych oznaczeń i informacji nie było.

To samo jest z ulicą (drogą) Słoneczną, która jak wiadomo służy jako skrót ale jest też ważnym szlakiem rowerowym w powiecie piaseczyńskim. Nie ma żadnej tablicy ostrzegającej o robotach, że nie jest przejezdna. Głębokie wykopy na całej długości.

Dla mnie ważnym i potrzebnym w tej gminie jest zapewnienie mieszkańcom bieżących informacji, szczególnie takich które komplikują codzienne życie. Od kiedy do kiedy i odpowiednio wcześnie.

Widać, że gminie brakuje odpowiedniego gospodarza, który powinien koordynować pracę swoich pracowników, a także zatrudniać fachowców.

maver27
Niestety, delikatnie mówiąc kompetencje nie są mocną stroną P. Puchały

abebe
Pan Puchała sprowadził wam dyskont na wioche, a wy narzekacie

Soltys
No widzę, że i u nas kampania wyborcza ruszyła. Mam nadzieję, że będzie konkretna, merytoryczna i bez niesprawdzonych informacji.

W związku z tym prostuję: na budowę DINO dalo zgodę Starostwo zgodnie ze swoimi kompetencjami. Nawet nie mieli obowiązku aby poinformować o tym Urząd Gminy.

Proponuję jednak wpierw zapytać co? jak? dlaczego? a potem pisać. Tak będzie prościej Smile

Przy okazji sprostuję kolejną info rozsiewaną przez jednego z naszych mieszkańcow.
O kompleksowej poprawie oświetlenia na ul. Głównej zadecydowaliśmy na Zebraniu Mieszkańców we wrześniu 2017roku. Z naszego Funduszu Sołeckiego przeznaczyliśmy na to 30 000 zl.
Po zebraniu poinformowaląm o tym tu i na Facebook.
Na zebrania przychodzi po kilka osób, malo kto interesuje się informacjami ale rozsiewanie plotek to już chętnie Angry
JOLANTA ZADWORNA

Rabena
Na FB jest grupa Prażmów kierunek zmiana https://es-la.fac...69939110/, tak samo na Twitterze https://twitter.c... - są tam podawane informacje, mam nadzieję że będzie ich coraz więcej z korzyścią dla mieszkańców.

Martynka
Rabena, dzięki za informacje. Zawsze warto wiedzieć więcej Smile

Renata01
Witam:) Znam Pana Macieja osobiście jak również wiele o nim słyszałam kiedy piastował Urząd zastępcy Wójta w Prażmowie i z całą śmiałością mogę napisać, że to odpowiedni człowiek na odpowiednie stanowisko. Pan Maciej jest bardzo rzetelny, otwarty na nowe wyzwania ale przede wszystkim kompetentny i doświadczony Urzędnik. Należy jeszcze nadmienić, co chyba w dzisiejszych czasach jest coraz rzadziej spotykane, że jest bardzo uprzejmy i po prostu po ludzku podchodzi do spraw interesantów. Takiego Wójta nam potrzeba! ;)

abebe
Ale to Pisior, więc to go dyskwalifikuje.

Soltys
Nie jestem tu zwolenniczką jakiejkolwiek partii. W tym poscie nie opowiadam się ani za panem Puchałą, ani za Michalskim.
Jednak z mego doświadczenia i kilkuletniej współpracy z panem Michalskim jako wice-wójtem mogę powiedzieć, że działał jak prawdziwy samorządowiec. Nigdy nie było ani tematów, ani podtekstów politycznych. Kościelnych też.
To samo mogę powiedzieć o panu Puchale.
Z tego co wiem, pan Michalski nie jest członkiem PiS.
Praca samorządowa musi być ponad wszelkimi podziałami, niezależna od jakichkolwiek preferencji. Wtedy ma swój sens.
Nie mam zwyczaju dyskwalifikować kogogolwiek za przynależność do jakiejś organizacji. Ale za konkretną działalność na szkodę mieszkańców to jak najbardziej!
JOLANTA ZADWORNA

Martynka
Bardzo nie lubię gdy polityka ta krajowa "wchodzi" na nasze podwórko lokalne. W wielu kwestiach zgadzam się z PO. Do PIS-u mi daleko ale też nie jest tak, że ich nienawidzę Smile
Natomiast tu na naszym podwórku zdecydowanie będę popierać Pana Michalskiego, który z tego co mi wiadomo nie jest członkiem PIS. Jego kompetentność i ta LUDZKA TWARZ urzędnika są bezcenne w dzisiejszych czasach.

baska
Praca samorządowa musi być ponad wszelkimi podziałami, niezależna od jakichkolwiek preferencji. Wtedy ma swój sens.

Marzenie....

Soltys
Gdyby nie bylo marzeń to świat stałby w miejscu. Do dziś nie odkrylibyśmy ameryki Wink

Baska Smile trzeba marzyć bo wtedy one się spełniają Wink
JOLANTA ZADWORNA

Rabena
Maciej Michalski, Stacja Południe, będą ważne zmiany w gminie https://stacjapol...ek-zmiana/

Martynka
To o czym mówił Pan Michalski było jasne i rzeczowe. Brakuje mi konkretó ale mam nadzieję, że to kwestia czasu, wszak jeszcze nie ma prowadzi się kampanii.
Pan Puchała niestety żadnych swoich planów na kolejną kadencję nie przedstawił.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
8,553,624 unikalne wizyty