Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Stowarzyszenie

Głos Ustanowa

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25-05-2017 13:28
Rabeno, piszę, piszę i nic?

22-05-2017 21:09
Ten przetarg dotyczy Ustanowa. A co z Jeziórkiem i Krupią Wólką?

22-05-2017 11:55
Przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej ogłoszony, termin składania ofert do 2017.06.14. info gpwk prażmów. bip.gov. pl

17-05-2017 19:24
mycha pisz na priv, jakoś sie umówimy, a to jest w workach, luzem? musze to obejrzeć

16-05-2017 16:43
Rabena, kory trochę jest w tych igłach ale niewiele. Kora gorzej się sprawdza, bo rozwiewa ją wiatr, igieł nie! Można też sobie zmieszać :-)

Zobacz temat

Drukuj temat
WÓJT
Pruszczyk
Witam serdecznie Państwa Forumowiczów!

Przyszedł czas na realizację zobowiązań wyborczych, więc zaczynam od informowania Was na forum "co słychać w urzędzie gminy" .

Szczegółowy przebieg Rady pozostawiam kompetencji Radnym (szczególnie ustanowskim"Wink ).
Ze swojej strony zobowiązuję się (po konsultacji z Radą), do umieszczania protokołów z jej posiedzenia w formie skanu na bip.prazmow.pl

Kilka refleksji związanych z dniem wczorajszym poniżej.

1. Emocje związane z moim wczorajszym ślubowaniem mogę tylko porównać z tymi, które towarzyszyły mi w momencie ślubu i przy narodzinach moich dzieci. Zaproszona była telewizja internetowa itvpiaseczno, więc mam nadzieję, że coś z tej atmosfery będziecie mogli zobaczyć w internecie.

2. Obecność na ślubowaniu Pana Starosty Jana Dąbka oraz Pana Burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa była z mojej strony odebrana nie tylko jako gest lokalnej kurtuazji, ale także jako zachęta do bliskiej, życzliwej współpracy. Obydwaj Panowie potwierdzili to z resztą w rozmowach kuluarowych. W tym przypadku jestem przekonany, że z "miłego" dla mnie wyjdzie też "pożyteczne" dla gminy.

3. Wczoraj miałem okazję przedstawić się pracownikom urzędu. Jestem pod wrażeniem miłego przyjęcia mnie. Od razu też ujawnił się profesjonalizm poszczególnych pracowników, którzy we właściwy sposób wprowadzili mnie merytorykę poszczególnych tematów.

4. Z niemiłych zaskoczeń z pierwszego dnia w sumie tylko jedna sprawa. Okazało się, że po poprzedniku przejmuję zero budżetu w zakresie zimowego utrzymania dróg do końca roku kalendarzowego (zostało jeszcze 18 dni). Ponieważ nie liczę, że do końca roku śnieg już nie spadnie, więc dziś od rana siadamy z Panią Skarbnik i szukamy możliwości przesunięć budżetowych, żebyśmy się po drogach naszej gminy w ogóle się mogli jakoś poruszać.
Radnych uprzedziłem już wczoraj, że w trybie pilnym będę ich prosił o uchwalenie zmian w budżecie.

Prasuję koszulę i idę do roboty Wink
Edytowane przez Pruszczyk dnia 15-12-2010 06:40
Grzegorz Pruszczyk

arni
Powodzenia, trzymam kciuki. Życzę samych tylko miłych zaskoczeńSmile

Adrian
Czekamy na bieżące infoSmile Na razie widzę że zmienia się kontakt z wójtem o 360 stopni Smile powodzenia

www.ustanow.pl
unz
chyba o 180 stopniWink

Seta
No milo! Oby tak dalej! Smile

VIP
Powodzenia !!! Dużo cierpliwości przy całkiem nowych obowiązkach...
Oby praca okazała się Twoim zamiłowaniem-wtedy zdecydowanie łatwiej brnąć nawet przez ew."kłody"
Pozdrawiam

Edytowane przez VIP dnia 18-12-2010 15:38

arni
Pytanie od mojego 5 letniego synka "Mamusiu a nowy Pan Wójt kupi sobie nowy fotel czy będzie siedział na starym?"Wink

MarJo
MA - RJA BER - NAC - KA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rabena
Jest film z zaprzysiężenia --> http://www.itvpia...w,k54.html

miłego oglądania
Zapraszam na nowe forum www.gabryelin.cba.pl

Klaudia
Witam!
Chciałam nawiązać do tematu, który zaczął pan Tyborowski, tj. pytania skierowanego do forumowiczów o pomysły na zwiększenie wpływy do budżetu poprzez zwiększenie liczby osób zameldowanych w gminie.
Pan Tyborowski zaraz został skrytykowany za to, że sam nie ma pomysłów; po troszę to prawda, sam powinien wychodzić z pomysłami...

ALE! mimo wszystko, mi się osobiście bardzo spodobało takie otwarte postawienie KONKRETEGO pytania, dla mnie to jest odwołanie się do dobrej metody, jaką jest burza mózgów; każdy z użytkowników może coś od siebie dorzucić (a inni powinni pamiętać, że jedną z fundamentalnych zasad burzy mózgów jest nie krytykowanie pomysłów na etapie ich zbierania), a pomysły mogą być nawet (w razie potrzeby) walidowane podczas sesji Rady.

Dlatego gorąco zachęcam Wójta, Radnych, inne osoby związane z Urzędem Gminy do zadawania takich pytań na forum. To przecież stara prawda, że nawet 50 tęgich głów może nie dostrzec prostego rozwiązania dla skomplikowanego problemu, a zrobi to ktoś z boku (pamiętacie baśń "Nowe szaty cesarza"?).

Pozdrawiam

arni
Pisałam o ty w innym wątku, ale powtarzam moje pomysły:
- konkurs na plakat i ulotkę zachęcającą do meldowania się (myślę ze dla gimazjalistów) - zaangażowanie dzieciaków = zachęta dla rodziców
- lekcje na WOSie
- może udział wójta z zebraniu w szkołach
- zaangażowanie sołtysów

arni
Kolejny pomysł to jawne rozliczenie się władz co konkretnie udało się zrobić za pieniądze z podatków

Klaudia
przydałaby się pomoc mieszkańcom w zakładaniu działalności gospodarczej - osoba, która mogłaby pomagać mieszkańcom w pisaniu biznesplanów, staraniu się o dotacje; im więcej gmina pomoże, tym więcej firm powstanie i więcej podatków trafi do gminnego budżetu; jasne, to oznacza inwestycję na poczatek, ale co obecnie dzieje się samo bez zainwestowania? chyba tylko śnieg sam pada Smile

agusia mala
pozdrowienia dla wszystkich
Edytowane przez agusia mala dnia 06-01-2011 23:43

arni
Jak wrażenia po tych trzech dniach? Poza radością, że już piątekWink
Edytowane przez arni dnia 17-12-2010 18:41

profes
agusia, to jest nie tylko wójt dla ludzi ale i ludzki wójt. nie musi być jak wycięty z żurnala, choć tu uważam że jest lepiej niż przyzwoicie , a co do niechlujności to proponuję najpierw zerknąć w lustro...
zbyszek

Pruszczyk
arni napisał/a:
Jak wrażenia po tych trzech dniach? Poza radością, że już piątekWink

Od środy do piątku z moim zastępcą robiliśmy m.in. tzw. zadaniowy przegląd kadr urzędu gminy i jednostek podległych (kto, jakie wykonuje zadania i jak się ma to do ogólnych zadań gminy).

Jeśli chodzi o tzw. back office urzędu gminy (sekretarz, skarbnik, kadry, obsługa Rady Gminy oraz pozostałe back officowe stanowiska pracy) to ma się wrażenie, że jakby wójta nie było w urzędzie dłuższy czas, to wszystko i tak by chodziło, jak trzebaSmile.

Jeśli chodzi o tzw. front office urzędu (urbanistyka, inwestycje, remonty, itd.) - podstawową zaletą jest tu płaska struktura: w większości przypadków są to samodzielne stanowiska pracy. Ponieważ są to funkcje bezpośrednio na styku z mieszkańcami, do oceny potrzebuję trochę więcej czasu.

Kierownicy jednostek organizacyjnych to w zdecydowanej większości przypadków pasjonaci i profesjonaliści.

I jeszcze jedno - udało mi się w dużej mierze zmodyfikować proces pt. "odśnieżanie uruchamiane na telefon wójta". Od tej pory tzw. płużenie ma się odbywać niezależnie czy wójt zaśpi czy nie. Jest to na tę chwilę proces przejściowy, ale wydaje się być lepszy niż poprzedni.

Tak jak wspominałem pieniędzy na odśnieżanie na ten rok już nie ma, ale we wtorek zwołane jest nadzwyczajne posiedzenie Rady Gminy, aby uchwalić zaproponowane przeze mnie przesunięcia budżetowe. Mam nadzieję więc, że w razie opadów na Sylwestra powinno dać się wyjechać .

Podaję telefon do Pana Ryszarda Giebienia - w przypadku potrzeby zgłoszenia szczególnie kryzysowej sytuacji na drogach naszej gminy: 691 896 482.
Edytowane przez Pruszczyk dnia 18-12-2010 00:30
Grzegorz Pruszczyk

Siskoooo
Szanwny Pnie Wójcie ze sie tak zapytam co robi pani Bernacka w naszej gminie, rozumiem ze nikt jej niechciał w Piasecznie, ale zeby ja do nas sciagac to juz chyba lekka przesada, zawsze mogła sie ubiegac o miano sołtysa w Siedliskach lub Zabienca bo chyba gdzies tam mieszkaGrin

P.S. Chyba ze cos jest o czym my mieszkańcy Gminy niewiemy?
Edytowane przez Siskoooo dnia 18-12-2010 10:04

Pruszczyk
Siskoooo napisał/a:
(...) co robi pani Bernacka w naszej gminie (...)?

Pani Maria Bernacka - Rheims to doświadczony samorządowiec powiatu piaseczyńskiego. Jej kompetencje w wielu przypadkach, o czym już się zdążyłem przekonać, uzupełniają moje kwalifikacje. Bardzo się cieszę się, że przyjęła moje zaproszenie do współpracy.
Grzegorz Pruszczyk

roma78
No tak było już wielu na tyn forum, którzy zarzucali p. Pruszczykowi, że nie zna się na samorządzie, jak dobiera sobie do współpracy osoby , które się na tym znają, to też okazuje się, że jest źle, jedyna rada to się nie przejmować, tylko robić swoje.
Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19
6,934,636 unikalne wizyty