Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Stowarzyszenie

Głos Ustanowa


Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25-05-2017 13:28
Rabeno, piszę, piszę i nic?

22-05-2017 21:09
Ten przetarg dotyczy Ustanowa. A co z Jeziórkiem i Krupią Wólką?

22-05-2017 11:55
Przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej ogłoszony, termin składania ofert do 2017.06.14. info gpwk prażmów. bip.gov. pl

17-05-2017 19:24
mycha pisz na priv, jakoś sie umówimy, a to jest w workach, luzem? musze to obejrzeć

16-05-2017 16:43
Rabena, kory trochę jest w tych igłach ale niewiele. Kora gorzej się sprawdza, bo rozwiewa ją wiatr, igieł nie! Można też sobie zmieszać :-)

Pętelka Jesień 2016

Wyścig kolarski i piknik rodzinny

Dopisała pogoda, dopisali zawodnicy, dopisała wola walki i sportowe emocje oraz jak zwykle nie zawiedli uczestnicy pikniku rodzinnego Pętelka Jesień 2016 (25 bm.). Do rywalizacji w wyścigu rowerowym zgłosiło się 71 zawodników – dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych: „pszczółki”, „trzmiele”, „szerszenie” oraz zawodnicy w kategorii open – dorośli bez ograniczeń wiekowych. Co warto podkreślić – wyścig rowerowy Pętelka przestał być lokalną imprezą - zawodnicy reprezentowali różne miejscowości naszej gminy, takie jak: Ustanów, Uwieliny, Jeziórko, Krępa, Krupia Wólka, Kędzierówka, Bronisławów i Gabryjelin. Byli nawet reprezentanci Zalesia Górnego, Wojciechowic, Wólki Kozodawskiej, Jastrzębia, Michalczewa koło Warki, a nawet z Warszawy! Wśród uczestników byli także kolarze uprawiający ten sport profesjonalnie, co najważniejsze - z dziećmi. Zwycięzcy otrzymali puchary, upominki i oczywiście ogromne brawa. I jak przystało na piknik rodzinny – były dmuchane zamki-zjeżdżalnie, napoje i poczęstunek.

DOŻYNKI 2016


Pętelka jesień 2016

Zebranie

Zamknięcie przejazdu kolejowego w Ustanowie

Informujemy, że od dnia 05.09.2016r. zamknięty zostanie przejazd kolejowy w Ustanowie w ciągu ul. Kolejowej przez linię kolejową Nr8 na drodze gminnej Ustanów-Krępa celem wykonania robót drogowych i branżowych.

Planowany okres zamknięcia - do 4 tygodni.

Wyjaśnienie dotyczące zmiany częstotliwości odbioru odpadów segregowanych oraz zielonych

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedzią Wójta na temat zmiany harmonogramu odbioru śmieci. Treść pisma w "czytaj więcej"

UWAGA! ZMIANY W ODBIORZE ODPADÓW!

„NAD WISŁĄ” CZEKA NA ZMIANY


Drodzy Czytelnicy! Dzisiejszy numer „Nad Wisłą” jest ostatnim przygotowanym pod moim kierownictwem. Po 17 latach mojej pracy w gazecie nadszedł czas na zmiany.

Wydawanie tytułu musi zostać na krótki czas zawieszone. Wierzę jednak, że po niedługiej przerwie – prawdopodobnie jeszcze w wakacje – „Nad Wisłą” powróci na lokalny rynek wydawniczy pod nowym kierownictwem. Gazeta będzie z pewnością nieco inna, nowy właściciel część rzeczy w niej zapewne zmieni, a część odświeży. Ale jestem przekonany, że jedno pozostanie niezmienne: gazeta tak jak dotychczas będzie niezależna, obiektywna i w sporze z lokalną władzą zawsze stać będzie po stronie mieszkańców.

Wszystkich z Państwa, którzy chcieliby podzielić się swoimi pomysłami i propozycjami dotyczącymi dalszego funkcjonowania „Nad Wisłą”, serdecznie zapraszam do kontaktu mejlowego pod adresem naczelny@nadwisla.pl.

MATEUSZ BAJ
wydawca, redaktor naczelny


Odnawialne źródła energii w Gminie Prażmów – analiza zainteresowania mieszkańców


Gmina Prażmów prowadzi analizę w zakresie zainteresowania mieszkańców realizacją zadań z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE), które mogłyby być finansowane ze środków zewnętrznych. Pozwoli to podjąć decyzję o ewentualnym przygotowaniu projektu i aplikacji w ramach środków działania 4.1 Odnawialne źródła energii, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.Wszystkich zainteresowanych udziałem w planowanym projekcie zapraszamy do wypełnienia poniższej deklaracji i ankiety. Informacje zawarte w ankiecie są niezbędne do opracowania stosownego wniosku o dofinansowanie.

Deklarację i ankietę należy złożyć w terminie do dnia 15 lipca 2016 r. (piątek) w Kancelarii Urzędu Gminy Prażmów, ul. P. Czołchańskiego 1, 05-505 Prażmów.

Uwaga: Złożenie ankiety nie gwarantuje realizacji inwestycji. Realizacja zależna jest od możliwości aplikowania oraz uzyskania środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.
Wygenerowano w sekund: 0.15
6,934,670 unikalne wizyty